Individuali psichoterapija

Psichoterapija – tai kelionė po vidinį pasaulį, kurios metu žmogus stengiasi pažinti save ir išspręsti problemas, trukdančias džiaugtis gyvenimu. Šios kelionės metu lydi terapeutas, kuris supranta psichikos sandarą. Specialistas, tikslingai užduodamas klausimus, padeda žmogui atsiverti, aptikti ir suvokti savo vidinius konfliktus. Dažnai psichoterapijos metu išryškėja problemos, kurias net nenutuokėme egzistuojant. Su jomis susidorojus laukia visiškai nauja gyvenimo kokybė.

Individualios psichoterapijos metu labai svarbus žmogaus ryšys su terapeutu. Tikslas – sukurti saugią, geranorišką ir privačią aplinką, kurioje būtų drąsu nagrinėti net delikačiausias problemas. Viskas, kas kalbama terapeuto kabinete, išlieka konfidencialu. Natūralu, jog terapeutui kartais išdrįstame pasakyti tai, ko nepripažįstame net patys sau.

Psichodinaminė – psichoanalitinė psichoterapija – viena pagrindinių šiuo metu pasaulyje taikomų psichoterapijos rūšių. Ši terapija remiasi samprata, jog psichiką sudaro tam tikros dalys, tarp kurių yra konfliktas. Mūsų tikslas – šį konfliktą identifikuoti ir įgauti įgūdžius juos spręsti.

Kai kurie patyrimai, jausmai, norai tiek iš mūsų vaikystės, tiek iš dabartinio gyvenimo, gali būti išstumti iš sąmonės. Tai gali būti traumos, kurias pamiršome ar jų neįsisąmoninome, tai pat nepatenkinti poreikiai, lūkesčiai ar troškimai, kurių gėdijamės. Visa ši pasąmonėje glūdinti psichikos dalis mums gali būti nejuntama, tačiau atsispindėti veiksmuose, mintyse ir savijautoje. Psichodinaminės psichoterapijos tikslas – aptikti šiuos pasamonės užkaboriuose slypinčius šešėlius ir ištraukti juos į šviesą. Tuomet žmogus gali su jais susitaikyti arba juos įveikti ir integruoti į savo dabartį.

Kada psichodinaminė – psichoanalitinė psichoterapija veiksminga? Ji padeda išsilaisvinti iš nerimo, panikos priepuolių, neurozių, atstatyti dvasinę ir emocinę pusiausvyrą, pagerinti tarpasmeninius santykius. Tai pat ši terapija taikoma gydant depresiją, psichosomatinius sutrikimus, išgyvenant netektis, traumas ir sunkius gyvenimo laikotarpius.

Paprastai psichoterapinės sesijos vyksta 1-2 kartus per savaitę po 50 min. Žmogaus vidinio pasaulio pažinimas ir formavimas – sudėtingas ir laiko reikalaujantis procesas. Todėl rekomenduojama terapiją lankyti mažiausiai 1 metus. Siekiant esminių ir ilgalaikių pokyčių gali prireikti 4-5 metų terapijos.

Psichoterapija – tai kelionė po savo vidinį pasaulį.

Adresas

Kaunas, Gedimino g. 43,
2 aukštas, 3 kabinetas

Telefono Nr.

+370 689 42151

El. paštas

salniene.lina@gmail.com

Sekite mus